איך בוחרים דומיין?

איך בוחרים דומיין?

איך בוחרים דומיין טוב? כשמדובר בבחירת שם מתחם – דומיין לאתר שלך עבור העסק שלך, אין להקל ראש בעניין להלן מספר טיפים בנושא.

שם הדומיין וכתובת האתר ממלאים תפקיד חשוב בהקשר הרחב של החיפוש. ראשית השם ירמוז בצורה חד משמעית על התחום בו עוסק האתר וירמוז לגולשים כבר בשלבים הראשונים של הגלישה על תוכן האתר, שנית  התחום שאתה בוחר גם יכול להשפיע בצורה משמעותית על תוצאות החיפוש.

היום ישנן אפשרויות רבות לשמות דומיין הרבה יותר מהעבר, אך עדיין יש כמה שיטות עבודה מומלצות שכדאי לאמץ , אם ברצונך לקבל תוצאות אופטימליות.

נכון למועד הפרסום של פוסט זה  סוף  2017, ICANN מכירה ב- 1,547 דומיינים ברמה העליונה (TLD). אמנם זה אומר שיש יותר אפשרויות מאשר אי פעם אך  זה לא עושה את בחירה קלה יותר. כדי להבטיח שתקבל את הדומיין המתאים לעסק שלך, שקול את 10 הטיפים האלה.

לפני הכל תבחרו את  הסיומת לדומיין, אם אתם אתר ישראלי השתמשו בסיומת     CO.IL אך אם אתם אתר בינלאומי השתמשו בסיומת COM  או לארגונים  ORG . שימו לב סיומת COM    היא הנפוצה ביותר ולטעמי הטובה ביותר לצרכי קידום.

התחל עם מילות מפתח

לפני הכניסה אל רשם בחר התחום המועדף עליך, קחו קצת זמן לסיעור מוחות ותעלו מספר רעיונות. בחרו מספר  מילים או וביטויים  ולנסות להגיע למילה או ביטוי שיגדיר נכון את האתר שלכם.

תהיו יחודיים אבל לא יותר מידי

שים לב – הדומיין שלך הוא חלק מהמותג שלך. ודא כי הוא בולט בייחודיות שלו, אל תנסו לקרוא לו בשם מותג קיים או קרוב לשם מותג קיים, זה לא יעזור  אלא רק יזיק. תיזהרו להיות יחודיים מידי, עם זאת, אילוץ איות חלופי של מילה נפוצה יכול להוביל גם כן לצרות גדולות.

להקל על המשתמשים בהקלדת הכתובת

אם כתובת האתר שלך ארוכה ומסובכת להקלדה , אתה בצרות, אם החלטת להכניס לשם הדומיין מילה המאוייתת לא נכון חשוב שיהיה קל להליד אותה ובלי סיבוכים , אנשים לא אוהבים להדליד מילים קשות לאיות או מחרוזות ארוכות. כתובות ארוכות  יכולות להיות מתסכלות מאוד לגולשים.

שמור את זה קצר

קל יותר להקליד ולזכור כתובות אתרים קצרות יותר. הם נראים טוב יותר על כרטיסי הביקור ובנייר מכתבים.

לעמוד בציפיות

מהי הציפייה שברצונך להגדיר כאשר מישהו שומע את כתובת האתר שלך בפעם הראשונה? אם הם לא יכולים מיד להבין מה אתה עושה או מי אתה, ואיזה פתרונות יש לך להציע להם?

בניית המותג שלך

אם אינך מוצא תחום טוב העונה על הכלל הקודם, השתמש במיתוג כדי להבדיל את עצמך.

אל תתפתה לאופנות הן חולפות

אל תתפתה לאופנה עכשוית ביום מן הימים היא תעלם ואתה תשאר עם שם דומיין מיושן,

סיכום

שם הדומיין שלך הוא המקום שבו אתה עושה עסקים מקוונים. בדיוק כמו בתחום הנדל”ן, ומה שחשוב זה מיקום, מיקום ומיקום. ולכן בחירה נכונה של הדומיין חשובה מאוד לטווח הארוך.