כיצד החיפוש הקולי ישנה את העתיד של SEO

כיצד החיפוש הקולי ישנה את העתיד של SEO

החיפוש הקולי  ללא ספק מתפתח בקצב מהיר, והסיבה מוצדקת – זה מהיר וזו נקודת המפתח העיקרית –מהירות, זה נוח, מאפשר לך לחפש בתנועה, וזה פשוט מגניב.  בדיוק כמו  הטכנולוגיה מאחורי שירותי החיפוש הקולי של סירי וזה הופך להיות יותר ויותר אמין.

בגלל זה, משווקים חכמים מפתחים דרכים להתאים את אסטרטגיות SEO שלהם לחיפוש קולי. כמו מונחי חיפוש מסוגננים כשאלות ופחות מילות מפתח, או חיפושים מקומיים כמו “היכן יש מסעדה איטלקית בתל אביב”  – בקיצור חיפוש ממוקד מקום בצורת שאלה.

הנה כמה דרכים בהם  החיפוש הקול יעצב  את העתיד של SEO.

שימוש של דפוסי טבע דיבור

רוב האנשים מקלידים במקלדת בצורה אחת ומדברים בצורה אחרת, במקלדת אנחנו נוטים לקצרנות  כאשר אתה מחפש משהו באמצעות הקלדה, אתה נוטה להיות קצר וקולע  כמו הקלדת “מזג האוויר תל אביב”  אם אתה מחפש את התחזית בתל אביב,  כאשר אתה מדבר, סביר יותר שתשתמש בשאלה המלאה “מה מזג האוויר כמו בתל אביב מחר?”. וזה הולך לשנות את דפוסי החיפוש של המשתמש במנועי החיפוש.

בשנת 2012 אחוז השגיאות בזיהוי הקולי של תוכנות היה מעל 20%, היום  הוא נמוך מאוד ועומד על  8% – ובשנים הקרובות מספר השגיאות בזיהוי ירד אף יותר עד לזיהוי אישי מוחלט בו המחשב או הטלפון הנייד ילמדו את המשתמש הספציפי ויבינו הכל ללא שגיאות.

בכדי ללמוד על מה אנשים מחפשים בדרך הקולית היא להיכנס לאחת התוכנות של לכלי מחקר השאילתה קול , כלי זה מאפשר לך להקליד מילות מפתח עם תווים כלליים שיעזרו לך לפתח שפה שמשקפת טוב יותר את דפוסי הדיבור הטבעיים של משתמשי החיפוש הקולי.

כדאי גם לשקול את התוכן המקוון שלך בהקשר של חיפוש קולי. כדי לשפר את דירוג החיפוש שלך, חשוב שתכלול דיבור טבעי בתוכן שלך. שקול להשתמש בסגנון המשקף יותר ניואנסים של שפת היומיום.

מילות מפתח בעלות זנב ארוך

אם כך המיקוד מתחיל להיעלם מהחיפוש, מילות מפתח בעלות זנב קצר הופכות במהירות פחות רלוונטיות כאשר בוחנים את הביטויים בהם אנשים נוטים להשתמש בחיפושים קוליים, וכאשר 20% מהשאילתות לנייד הן חיפוש קולי והיחס בין החיפוש הקולי גדל במהירות רבה יותר מאשר החיפוש המסורתי  חשוב יותר   לוודא שאתה משתמש במילות המפתח הנכונות כדי ללכוד יותר ויותר חיפושים קוליים.

ככל שהחיפוש הקולי הופך יותר פופולרי, כך עליך  להשתמש במילות מפתח מדוברות או מילות מפתח של שיחה וביטויים של זנב ארוך כדי להגביר את קידום האתר שלך. שים לב שגולשים אשר מעוניינים לבצע רכישה ומשתמשים בחיפוש הקולי לרוב מתארים תכונות של המוצר, על כן  אתה צריך לכלול מילות מפתח המתארות את תכונות המוצר ואת היתרונות שלו ככל האפשר.

לדוגמה, אם אתה מוכר רהיטים קלאסיים, מילת המפתח הקצרה “רהיטים” כנראה לא תהיה כל כך מועילה  ללכוד אנשים באמצעות חיפוש קולי. במקום זאת, סביר יותר להשתמש בביטוי  “ספה נמוכה בעיצוב ארט דקו” כדי לשקף טוב יותר מה הלקוחות הפוטנציאליים שלך מחפשים.

 דגש על נייד

הפופולריות העצומה של מכשירים ניידים ידועה ומוכרת לנו  עם זאת, עם הופעתה של החיפוש הקול, הנייד הופך אפילו יותר חשוב, שימו לב לנתון זה –  למעלה ממחצית השאילתות של החיפוש מגיע ממכשירים ניידים, ולכן משווקים מתמקדים בו בהקשר של חיפוש קולי כדי להגביר את ה –  SEO שלהם.  פירוש הדבר שעליך לוודא שתוכן האתר  מותאם במיוחד למכשירים ניידים, כך שייראה גבוה יותר בדירוג החיפוש הקולי.

אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי ביצוע הבדיקה הידידותית לנייד של Google, שתאפשר לך לדעת אם דף האינטרנט שלך ידורג בחיפוש לנייד. כמו כן, עליך לוודא שכל המשאבים שלך ניתנים לסריקה, להימנע מפלאש – הפלאש לא קריא,  שכן הוא אינו נתמך על ידי רוב הדפדפנים לנייד, ולבצע אופטימיזציה של זמן הטעינה שלך על ידי דחיסת תמונות. בדרך זו, כאשר מישהו שואל את הטלפון החכם שאלה הקשורה לתוכן שלך, דף האינטרנט שלך יצוץ לראש הרשימה.

הפופולריות של חיפוש קולי בהחלט נוסקת מעלה,  זה לרוב  קל יותר ונוח יותר מאשר חיפושים מוקלדים והדור הצעיר רואה בו גורם מגניב ולכן חשוב שמשווקים ישימו לב איך זה עשוי להשפיע על ה – SEO שלהם . על ידי חקר ההשפעות של חיפוש קולי על תוצאות מנוע החיפוש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *