השלבים ביצירת מבנה אתר

השלבים ביצירת מבנה אתר

אתה מתחיל לבנות אתר, כדאי להתחיל מהיסודות של הירארכית התכנים והאתר זה יעזור מאוד לגוגל לאנדקס את האתר בצורה מיטבית ואם כבר בונים אתר אז לפחות שיהיה נכון כך שיקודם בגוגל אחרת אף אחד לא יגיע אליו גם אם התכנים באתר יהיו מעולים.

ארגון האתר גם יעשה לך סדר בתכנים ובחומרים שעליך לאסוף על מנת לכתוב עליהם בעתיד, היררכיה גם תעזור מאוד לגולשים לנווט בקלות באתר, ומה גוגל מחפש? הוא מחפש חוויית לקוח הוא מבקש שתציג את נגיש לגולשים בצורה פשוטה כך שכל גולש ימצא את מבוקשו בפשטות.

ההיגיון שלב ראשון בתכנון

צור את הסדר באתר בצורה הגיונית ופשוטה, אל תסבך את הגולשים סדר את התכנים באתר בצורה הגיונית לפי הנושא, אולי כדאי לפני כן לעשות סיעור מוחין ואז לרכז את כל הנושאים בהם האתר עוסק ולהתחיל לבנות קטגוריות ולהכניס לקטגוריות את הנושאים לפי סדר מהחשוב העיקרי והעקרוני לפחות חשוב וכל תת נושא כזה יכול שוב להתחלק לתת תת נושא עד שתקבל מבנה עץ מסודר, התייעץ עם מומחים בתחום וקבע את הסדר לפני שאתה מתחיל בבניית האתר, עכשיו הזמן לכתוב על כל אחד מהנושאים שנמצאים בעץ שבנית. מספר הקטגוריות יכול להיות מ שתי קטגוריות עד שבע קטגוריות ראשיות , לא כדאי להרחיב מעבר לכך, אם ישנן יותר קטגוריות רכזו אותם.

עכשיו תבנה את הספריות באתר – כלומר את הכתובות באתר  בהתאם לקטגוריות והכנס כל מאמר לקטגוריה הנכונה כך שהמבנה יהיה תואם את מבנה העץ שבנית. ישנן מערכות כמו וורדפרס וגומלה בהן הסדר הזה מובנה וברגע שתפתח קטגוריות ותשייך את המאמר לקטגוריה הנכונה אז אין צורך לדאוג לכתובות האתר כי מערכת ההפעלה תעשה זאת אוטומטית. מבנה זה חשוב מאוד לקידום אתרים והוא הבסיס לקידום האתר בגוגל.

תוודא שהדפים החשובים ביותר לא יצללו עמוק בתוך הקטגוריות ולכן יש לשמור על מבנה רדוד ככל האפשר של הקטגוריות כך שגוגל לא יצטרך להעמיק בתוך האתר בכדי למצוא את התוכן החשוב, אם התוכן חשוב ויכול למשוך גולשים תציפו אותו בקטגוריות הראשיות.

אתר רדוד כלומר, אחד הדורש שלוש או פחות קליקים כדי להגיע לכל דף הוא הרבה יותר טוב מאשר אתר עמוק המחייב מחרוזות ארוכות של קליקים עד שמגיעים לדף.

צור קישורים פנימיים

צור קישורים פנימיים בתוך המאמרים היוצרים מארג שלם של מאמרים הקשורים אחד לשני הם מאפשרים למשתמשים לנווט באתר. והם עוזרים להקים היררכית מידע מאורגנת של האתר.

אין צורך להסתבך עם קישורים פנימיים. הרעיון הבסיסי הוא כי בכל דף באתר האינטרנט שלך צריך להיות איזה קשר למאמר אחר באתר. תיצור קישורים פנימיים אל הקטגוריות העיקריות ודפי קטגוריית משנה.

קישורים פנימיים מספרים למנועי החיפוש מהם הדפים חשובים, ואיך להגיע אליהם. ככל שיש קישורים פנימיים המקשרים את הדפים באתר, כן ייטב.

סיכום

מבנה אתר הוא תוצר של חשיבה עמוקה, של עיצוב מכוון, וארגון מדויק. הזמן הטוב ביותר לתכנן את מבנה האתר הוא לפני יצירת האתר. עם זאת, אם אתה מחדש את האתר שלך, אתה יכול לתנן מחדש את המבנה כך שגוגל יוכל לאנדקס אותו בקלות.

יש הרבה דברים שכדאי לזכור בעת ביצוע אופטימיזציה לאתר שלך עבור מנועי חיפוש. מבנה האתר הוא אחד החשובים ביותר.